Временният мениджър на Бърнли не знае дали ще остане до края на сезона

Отборът на Бърнли реагира на уволнението на Шон Дайч, като футболистите са дали знак за "солидарност", заяви временният мениджър Майк Джаксън след равенството на тима 1:1 с Уест Хам в първия мач след раздялата с дългогодишния им треньор. Бърнли дори бе близо до това да спечели 3 точки в Лондон след гола на Вут Вегхорст през първата част, но Томаш Соучек успя да изравни в 74-тата минута. Дайч бе уволнен в петък след 9 години и половина начело на отбора и Джаксън заяви, че реакцията на играчите е била добра.

"Имаше обединение между тях", каза той пред "Скай Спортс". "Мисля, че те знаят, че могат да се подобрят. Смятам, че ако наистина се обединят около това, ще е лесно, защото са заедно от много време и се познават добре едни други. Наистина много се подкрепяха и това беше страхотно", добави той. Бърнли е на три точки от спасителната зона, но има мач повече от Евертън, който е на 17-о място - точно над чертата. Попитан дали ще бъде начело на тима до края на сезона, Джаксън отговори: "Не знам. Това беше само един мач, доволен съм, че минахме през това и спечелихме точка. Можеше да спечелим и повече, но засега сме доволни с това", завърши Джаксън.

Снимки: Imago